Loading... Please wait...

Ürün Kategorileri

Haber Listemiz


LiveZilla Live Help

Ödeme ve Hesap Bilgileri

3D Secure Nedir?
***** 3 D Yİ SEÇ KREDİ KARTI GÜVENLİ SİSTEME GEÇ ******
*****ARTIK KREDİ KARTINIZIN GÜVENLİĞİ SİZİN ELİNİZDE*****

Tüm dünyada online alışverişlerde bir standart halini alan ve yüzyüze alışverişlerdeki chip&pin uygulamasının sanal alışveriş uyarlaması 3D Secure artık Uluslararası Güvenlik Platformu ile birlikte A.K.S Elektronik'te

3D Secure Nedir?
İnternet üzerindeki alışverişlerin güvenliği arttırması amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştiren bu sistem ,herhangi bir ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek Kredi Kartınıza ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Böylelikle kart numaranızı başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifrenizi sadece siz bildiğiniz için elektronik ortamda güvenliğinizi sağlamış olursunuz.


Peki 3D Secure Neden Güvenlidir?
3 D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanılmasını engellemektedir.


3D Secure nin işleyişi A.K.S Elektronik' te ne durumdadır?
İşbankası, Garanti, Yapıkredi, Finansbank, Fortis, Denizbank kredi kartları ile yapılan ödemelerde "Şifre ile Onayla" (3D Secure) seçeneği sipariş onay sayfasında görüntülenecektir. Kartınızın 3D tanımı daha önce tarafınızca gerçekleştirilmemişse ilk işleminizde banka ekranlarında kaydınız gerçekleşecek ve kartınız 3D işleme hazır hale gelecektir.

İşleminizi "Şifre ile onayla (3D)" ile gerçekleştirmenizi önemle öneriyoruz. 3D işlemi ile onaylamada sorun yaşıyorsanız ya da banka tanımlama ekranlarında sorun yaşıyorsanız 3D olmayan diğer "Sipariş Onayla" düğmesi ile de işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

· Birçok banka müşteri kartı 3D olduktan sonra internet üzerinden işlem yapıldığında işlem detayının müşterinin banka da tanımlı cep telefonuna SMS ile göndermektedir. Bu şekilde yetkisiz kişilerce kartınızın kullanılması durumunda hemen bilgi sahibi olursunuz.

· 3D işlemler ile gerçekleşen siparişlerde işleminizi şifreniz ile onayladığınız için siparişiniz güvenlik sürecine takılmaz ve ürünlerinize daha hızlı ulaşırsınız.


Notlar :


· Eğer "Şifre ile onayla" düğmesine tıkladınız ama herhangi bir şifre sormadan işlem gerçekleştiyse bankanızın kartı henüz 3D uyumlu değildir. Bu durumda işleminiz yine de 3D özelliğine sahip olacaktır.

· 3D işlemde sipariş onayla sayfasının ortasında açılan ekran bankanızın ekranıdır. Şifrenizi bankanın kendi ekranına girmiş olursuz. Şifre bilgilerinizi banka ekranına girerek şifre güvenliğinizi korumuş olursunuz.

· 3D kaydınızı yapabilmeniz için bankada tanımlı cep telefonu bilgilerinizin güncel olduğunda emin olunuz.

 

Banka Havalesi ile Ödeme 
Siparişinizin gönderilmesi, ödemeniz bize ulaştıktan sonra işleme sokulmakta  ve en geç 3 iş günü içerisinde kargo şirketine verilmektedir. Havale tutarınız hesabımızda görülmeden siparişiniz sevkiyatı sözkonusu değildir. Sipariş toplam tutarınıza ait ödemeyi, 3 iş günü içerisinde yapmazsanız siparişiniz otomatik olarak iptal edilmektedir.


Havale Masrafı Kime Ait?
Havale işlemlerinden oluşacak her türlü masraf ve komisyon müşteriye aittir.